16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Pobiegli, by uczcić pamięć Niepodległej

3Dokładnie 230 osób wzięło udział w II Ząbkowickim Biegu Niepodległości, który odbył się 10 listopada 2019 r. w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina. Sportowcy z różnych regionów Dolnego Śląska i Opolszczyzny rywalizowali na dwóch trasach liczących 5 i 10 km. W niedzielne popołudnie nie zabrakło również Biegu Małego Patrioty, w którym rywalizowali młodzi lekkoatleci.

Kategoria 10 km pań padła łupem Iwony Kulig z Kudowy Zdroju, która jako pierwsza pojawiła się na mecie z czasem 42:44. Drugie miejsce wywalczyła ząbkowiczanka Ewa Błauciak (44:59), a trzecie miejsce przydało również mieszkance Ząbkowic Śląskich Aleksandrze Grodeckiej (45:25). Na krótszym dystansie triumfowała Patrycja Lewandowska (Oldrzychowice Kłodzkie), przed Moniką Pierzchałą (Szczytna) i Eweliną Tekieli (Kłodzko).

Wśród panów najszybciej trasę 10 km pokonał Łukasz Gustaw. Pochodzący z Kudowy Zdroju zawodnik na metę dotarł z czasem 36:06. Drugi był Adam Szpularz (Kąty Wrocławskie), a trzeci Krzysztof Pruciak (Oława). Trasę 5 km najszybciej pokonał Adam Gruda (nowa Ruda), drugie miejsce zajął Krystian Bryła (Słupiec), a trzecie Kamil Przybysławski (Wrocław).

Pełne wyniki są tutaj:

5 km mężczyzn - TUTAJ

10 km mężczyzn - TUTAJ

5 km kobiet - TUTAJ

10 km kobiet – TUTAJ

II Ząbkowicki Bieg Niepodległości odbył się dzięki współpracy Ząbkowickiej Grupy Biegowej Frankenstein, ząbkowickiego OSiR-u oraz gminy Ząbkowice Śląskie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania niesamowitym wolontariuszom, funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej, ratownikom medycznym SP ZOZ Pomoc Doraźna oraz pracownikom ZDP w Ząbkowicach Śląskich i druhom OSP gminy Ząbkowice Śląskie. Podziękowania kierowane są również dla Prezesa Uzdrowisk Kłodzkich SA za ufundowanie wody mineralnej Staropolanka.